swmaksymilian.com.pl

swmaksymilian.com.pl

poczta gdynia aleja zwyciestwa

poczta gdynia aleja zwyciestwa

X-Rays – Czego nie widać Czują, że mogą cię zranić

Nie ma wątpliwości, że X-ray technologii (zdjęcia rentgenowskie, tomografia komputerowa) fluoroskopii w medycynie uczynił wiele dobra i jest nieocenionym narzędziem diagnostycznym. Choć poważnie zakwestionować jego użyteczność jako narzędzie terapeutyczne (na przykład raka radioterapii), że nie będzie to tematem tego artykułu.biuro księgowe chojnice

Promienie rentgenowskie są emisje jądrowe wysokoenergetyczne cząstki, które mają zdolność przechodzenia przez tkankę prawej i pozostawić obrazu na filmie, zwany rentgenowskie (film sam w sobie nie jest „x-ray”). Mniej emisji przedostaje gęstszą tkanką jak kość, a przechodzi przez tkanki miękkiej przyciemnić film. Wynika to w przeciwieństwie do tego, obraz naszych wnętrzach, widoczne na filmach – jasne obszary są gęste tkanki, ciemniejsze obszary są mniej gęste.

Ta mała lekcja w radiologii bok, to co robi rentgenowskie, jak przechodzi przez ciało, które powinny być przedmiotem troski wszystkich. Cząstki promieniowania rentgenowskiego o wysokiej energii mogą siać spustoszenie w ich wędrówce przez tkanki. Gdy elektrony uderzają one przyznawać im wysoki poziom nienaturalnej energii. Jak byk w składzie porcelany, te elektrony mogą powodować mutacje w tym skreśleń i przenoszenia materiału DNA. Wrak jest często poza możliwości mechanizmów naprawy DNA. Otrzymany niestabilnością chromosomu jest prekursorem raka. Rak jest w rzeczywistości, niezdolność do celi już wie, swoje miejsce i zachowują w swoich normalnych ograniczeń. Mechanizm sterowania zachowaniem komórek jest materiał genetyczny, z którymi promieni X i ich potomstwo wadliwie elektronów sieją spustoszenie.

To brzmi jak aktywność wolnych rodników, ale różni się tym, że jest o wiele bardziej energiczna i potencjalnie szkodliwe. Ciało ma mechanizmów w celu zmiatania wolnych rodników i ugasić, ale energia x-ray jest o kilka rzędów wielkości w poza tymi możliwościami neutralizujących.

– autor artykułu